• AccuFab L4D 3D Printer

3Д Принтер

Спецификација:
Технологија: LCD 4K
Резолуција: 3840 x 2400 (4K)
Волумен на принтање (Ш x Д x В): 70 x 70 x 150 mm
Големина на платформа: 192 x 120 x 180 mm
Брзина на принтање: Макс. 50 mm/h (зависи од дебелината на слојот и материјалите)
Прецизност: ±0,05 mm
Дебелина на слој: 50/75/100 μm
Големина на 3Д принтер: 360*360*530 mm
Тежина: 19 kg
Поврзување: USB/Wi-Fi/Етернет


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

AccuFab L4D 3D Printer

  • Производител: Shining 3D
  • Шифра на производ: C3283
  • Достапност: На залиха
  • 175,846MKD

  • без ДДВ: 149,022MKD

Тагови: 3d; printer; rezin; 3д; принтер; резинч