• Aoralscan 3 Wireless

Интраорален скенер (Безжичен)

Спецификација:
Поле на скенирање: Стандарден наставок: 16mm x 12mm
Мини наставок: 12мм x 9мм
Длабочина на скенирање: -2 mm до 20 mm од излезната површина на наставокот
Стерилизација на наставокот за скенирање: Автоклавирање до 100 пати
Греење на наставокот за скенирање: инстантно загревање 40сек. (против замаглување)
Начин на скенирање: Скенирање без контакт со структурирана светлина
Безжична технологија: Wi-Fi 6 (802.11a/n/ac/ax)
Ефективен безжичен опсег: иста просторија, до 5 m
Траење на батеријата: 2 часа континуирано скенирање. 10 дена во режим на мирување
Димензии (Д * Ш * В): 270±3(Д)x50±3(Ш)x40±3(В)мм(вклучува батерија, наставок)
Вкупна тежина: 330±20 g (вклучува батерија, наставок)
Излез: STL, OBJ, PLY
Конектор: USB 3.0
Напојување: 12V DC/3A

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Aoralscan 3 Wireless

  • Производител: Shining 3D
  • Шифра на производ: C6267
  • Достапност: Pre-Order
  • 0MKD

  • без ДДВ: 0MKD

Тагови: skener; sken; scan; intraoralen; shining; интраорален; скенер; скен; bezicen; безжичен